Jeff Bezos Amazon’dan Neden Ayrıldı? Elon Musk’a Yeni Rakip!

Amazon’u kuran ve Dünya’nın en büyük ticaret platformu haline getiren Jeff Bezos, Amazon’un CEO’luk görevinden ayrılacağını herkese mail göndererek açıkladı. Dünyanın en zengini olan Jeff Bezos her şey yolundayken neden görevinden ayrılacağını belirtti? İşte detayları…

Büyük teknoloji şirketlerine baktığımızda çoğu CEO’luk görevinden ayrılmış ve yerine şirket içerisindeki başka birini getirdiğini görüyoruz. Büyük teknoloji şirketlerinden Google ve Microsoft verilebilecek en iyi örnektir. Jeff Bezos yerine ise Andy Jassy adlı kişiyi CEO’luk yerine getirecektir.

Jeff Bezos hayallerini gerçekleştirebilmek için adımlarını çok iyi bir şekilde atmıştı ve günümüze baktığımızda bulut teknolojilerin ve e-kitapların öncüsü. Canlı yayınların yapıldığı oyun platformuna baktığımızda Twitch bile Amazon’a ait .

Fakat teknoloji çok hızla gelişiyor ve bu yüzden dolayı gelecekte web siteyi projelerini değil, uzay turizmini konuşuyor olacağız. Jeff Bezos ise 2000 yılında kurduğu Blue Origin’e daha fazla odaklanabilmek ve daha fazla zaman ayırabilmek için Amazon’daki CEO’luk görevini bir başkasına devretmiş durumda olduğunu açıkladı.

Jeff Bezos yaptığı röportajlarda erken yaşlardan, günümüze kadar hep uzayla ilgilendiğini açıkladı.

Elon Musk’ın CEO’luk yaptığı SpaceX’in pek bir rakibi olmadığı gözüküyordu fakat Jeff Bezos’un daha fazla zaman ayıracağı Blue Origin 2021 yılında büyük ihtimalle SpaceX’e gerçek bir rakip olacak ve uzaya gidebilmek için SpaceX haricinde uygun fiyatla taşımacılık yapabilen Blue Origin’i konuşuyor olacağız diye tahmin ediyorum.

Jeff Bezos hayallerini gerçekleştirirken uzay turizm hayalini de unutmuyor ve 2000 yılında kurduğu Blue Origin ile uzay turizm için çalışmalar yürütecek. Jeff Bezos sadece Mars’a değil hayalleri arasında Ay’da var. Bunun için Ay yörüngesine girebilen ve daha sonrasında Ay’a iniş yapabilen uzay araçları geliştiriyor.

Sizce Jeff Bezos, Elon Musk’a gerçek bir rakip olabilir mi?

Yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz oldukça önem taşıyor.

5 1 vote
Puanla
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments